Kansas AFL-CIO 2020 Endorsements:

Kansas AFL-CIO 2020 Endorsements:, Kansas AFL-CIO 2020 Endorsements:

Official Campaign Website:

Kansas AFL-CIO 2020 Endorsements:

President:

Joe Biden (D)

United States Senate:

Barbara Bollier (D)

United States House of Representatives:

District 1 – Kali Barnett (D)

District 2 – Michelle De La Isla (D)

District 3 – Sharice L. Davids (D) (I)

District 4 – Laura Lumbard (D)

Kansas Senate:

District 1 – Kirk Miller

District 2 – Marci Francisco

District 3 – Tom Holland

District 4 – David Haley

District 5 – Jeffrey Pittman

District 6 – Pat Pettey

District 7 – Ethan Corson

District 8 – Cindy Holscher

District 9 – Stacey Knoell

District 10 – DUAL Lindsey Constance & Tom Cox

District 11 – DUAL Joy Koesten & John Skubal

District 12 – Mike Bruner

District 13 – Nancy Ingle

District 14 – No Endorsement

District 15 – No Endorsement

District 16 – No Endorsement

District 17 – No Endorsement

District 18 – Support the Primary Winner

District 19 – Anthony Hensley

District 20 – Rachel Willis

District 21 – Dinah Sykes

District 22 – Tom Hawk

District 23 – Wendy Budetti

District 24 – No Endorsement

District 25- Mary Ware

District 26 – No Endorsement

District 27 – Mike McCorkle

District 28 – Jim Ward

District 29 – Oletha Foust Goudeau

District 30 – Melissa Gregory

District 31 – No Endorsement

District 32 – No Endorsement

District 33 – No Endorsement

District 34 – Shanna Henry

District 35 – No Endorsement

District 36 – Open

District 37 – Becca Peck

District 38 – Edgar A. Pando

District 39 – John Doll

District 40 – Larry Joseph Dreiling

Kansas House of Representative:

District 1 – No Endorsement

District 2 – Lynn D. Gran

District 3 – Monica Murnan

District 4 – No Endorsements

District 5 – Mark Samsel

District 6 – No Endorsement

District 7 – Richard J. Proehl

District 8 – No Endorsement

District 9 – No Endorsement

District 10 – Endorse Democratic Primary Winner

District 11 – No Endorsement

District 12 – No Endorsement

District 13 – Mark Pringle

District 14 – Angela Justus Schweller

District 15 – John Toplikar

District 16 – Linda Featherston

District 17 – Jo Ella Hoye

District 18 – Cindy Neighbor

District 19 – Stephanie Sawyer Clayton

District 20 – Mari-Lynn Poskin

District 21 – Jerry Stogsdill

District 22 – Lindsay Vaughn

District 23 – Susan Ruiz

District 24 – Jarrod Ousley

District 25 – Rui Xu

District 26 – W. Michael Shimeall

District 27 – OPEN

District 28 – Sally Jercha

District 29 – Brett Parker

District 30 – Brandon Woodard

District 31 – Louis E. Ruiz

District 32 – Pam Curtis

District 33 – Tom Burroughs

District 34 – Valdenia C. Winn

District 35 – Broderick Henderson

District 36 – Kathy Wolfe Moore

District 37 – Stan Frownfelter

District 38 – DUAL Sherri D Grogan & David K. Breuer

District 39 – Endorse Democratic Primary Winner

District 40 – Joana Scholtz

District 41 – Endorse Democratic Primary Winner

District 42 – No Endorsement

District 43 – Pamela Finley

District 44 – Barbara W. Ballard

District 45 – Mike Amyx

District 46 – Dennis “Boog” Highberger

District 47 – No Endorsement

District 48 – Jennifer Day

District 49 – Endorse Democratic Primary Winner

District 50 – No Endorsement

District 51 – No Endorsement

District 52 – Mary Lou Davis

District 53 – Jim Gartner

District 54 – John Brosz

District 55 – Annie Kuether

District 56 – Virgil Weigel

District 57 – John Alcala

District 58 – Vic Miller

District 59 – Caren Rugg

District 60 – Mark A. Schreiber

District 61 – No Endorsement

District 62 – No Endorsement

District 63 – No Endorsement

District 64 – No Endorsement

District 65 – Lonnie G. Clark

District 66 – Sydney Carlin

District 67 – No Endorsement

District 68 – Dave Baker

District 69 – Ryan Holmquist

District 70 – No Endorsement

District 71 – DUAL Diana Dierks & Jeffrey A. Zamrzla

District 72 – No Endorsement

District 73 – No Endorsement

District 74 – No Endorsement

District 75 – No Endorsement

District 76 – No Endorsement

District 77 – No Endorsement

District 78 – Kathy Meyer

District 79 – No Endorsement

District 80 – No Endorsement

District 81 – Matthew Joyce

District 82 – No Endorsement

District 83 – Henry Helgerson

District 84 – Gail Finney

District 85 – Marcey Gregory

District 86 – Stephanie Byers

District 87 – Matt Fox

District 88 – Elizabeth Bishop

District 89 – KC Ohaebosim

District 90 – No Endorsement

District 91 – No Endorsement

District 92 – John Carmichael

District 93 – J.C. Moore

District 94 – Derek Milligan

District 95 – Tom Sawyer

District 96 – Stephanie Yeager

District 97 – Kim Webb

District 98 – Steven G. Crum

District 99 – Phil Hodson

District 100 – No Endorsement

District 101 – Elliot R. Adams

District 102 – Jason Probst

District 103 – Ponka-We Victors

District 104 – Garth Strand

District 105 – Michelle Snyder

District 106 – James L. Swim

District 107 – No Endorsement

District 108 – No Endorsement

District 109 – No Endorsement

District 110 – No Endorsement

District 111 – Eber Phelps

District 112 – No Endorsement

District 113 – No Endorsement

District 114 – Jeff Stroberg

District 115 – No Endorsement

District 116 – Rick Roitman

District 117 – No Endorsement

District 118 – No Endorsement

District 119 – Jan Scoggins

District 120 – No Endorsement

District 121 – James Rexford

District 122 – J. Russell “Russ” Jennings

District 123 – No Endorsement

District 124 – No Endorsement

District 125 – No Endorsement

Member, State Board of Education

District 4 – Ann E. Mah

Campaign News and Information
-
  • IBEW Local 124

    Copyright © 2020. All Rights Reserved.

    Powered By UnionActive


  • Top of Page image